/* Always have wp_head() just before the closing * tag of your theme, or you will break many plugins, which * generally use this hook to add elements to such * as styles, scripts, and meta tags. */ سطل زباله پارکی چیست؟ | مبلمان شهری ژئوپارک
سطل زباله پارکی

سطل زباله پارکی چیست؟

شاید این موضوع کمی برای تان عجیب باشد ، اما باید بدانید که سطل زباله پارکی یکی از ارکان تأثیر گذار و مهم در مبلمان شهری است.

سطل زباله پارکی و سطل زباله شهری از تجهیزات پارک ها و زیر مجموعه مبلمان شهری  هستند که توسط گروه­ های مختلف تولید می شوند.

این سطل های زباله در طرح ها و رنگ های مختلف و زیبا و متفاوت ارائه می شود که هدف از تولید آن ها زیبا سازی محیط شهری است.

اما لازم به ذکر است که هدف اصلی آن ها برای حفاظت از محیط زیست است. شرکت های معتبری در این زمینه فعالیت دارند که با استفاده از برترین مواد اولیه محصولات را تولید و در فضای شهر به کار می برند.

انواع سطل زباله پارکی

سطل زباله پارکی انواع مختلفی دارند که هر کدام برای رفع یکی از احتیاجات ضروری خیابان های شهر ها  و روستا ها است. از جمله آن ها:

¤ سطل زباله پارکی معمولی

این نوع سطل زباله در شکل های متنوعی ساخته و ارائه می شود که همه آنها بدنه ای مستحکم دارند. این نوع سطل های زباله معمولاً با آلیاژی از فلزات مختلف تولید می شود.

طراحی تمامی محصولات معمولاً با ظاهری زیبا و جذاب است با بتواند به زیبا سازی شهر نیز کمک کند. هم چنین این دسته از سطل زباله شهری قابلیت این را دارد تا در مراکز ورزشی و تفریحی و مراکز شهری هم استفاده شود.

¤ سطل زباله پارکی مکانیزه

سطل زباله مکانیزه از مواد بسایر یا پلیمری مناسب ساخته شده است و استحکام بدنه آن به گونه ای است که به راحتی آسیب نمی بیند.

به عبارتی مقاومت آن به گونه ای است که برای تمامی مناطق شهری با هر نوع آب و هوا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای انتخاب سطل زباله پارکی به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای انتخاب یک سطل زباله پارکی باید به ویژگی های مختلفی توجه کرد از جمله :

نکته اول

ترکیب و ظاهر یک سطل زباله پارکی باید کاملاً مشخص و قابل رویت باشد ، زیرا محلی برای ریختن زباله است و شهروندان باید با راحتی آن را پیدا کنند. چرا این نکته مهم است ؟ زیرا خیلی از مواقع هم رنگ محیط هستند و یا به گونه ای نصب شده اند که واضح دیده نمی شوند . نتیجه این کار نیز چیزی جز ریختن زباله ها در سطح شهر و آلودگی آن نیست!

نکته دوم

بعد از اهمیت طراحی سطل زباله پارکی ، سادگی و راحتی استفاده از آن هم اهمیت پیدا می کند به این معنا که شهروند بدون هیچ گونه سختی بتواند زباله را درون سطل بیندازد. به عبارت دیگر افراد برای کار با آن از تماس مستقیم دست با سطل استفاده نکنند.

نکته سوم

دهانه سطل زباله باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا زباله خیلی راحت به درون آن انداخته شود. البته برای اندازه دهانه باید به کاربری سطل هم دقت کرد ، برای مثال اگر برای پارک است باید سطلی با دهانه بزرگ تر انتخاب شود. چرا؟ زیرا اصولاً زباله های حجیم تری به درون سطل زباله می ریزند.

نکته چهارم

طبق یک تجربه از سازندگان ، قطر دهانه حداقل باید ۲۵ سانتی متر باشد. این قاعده بر این اساس است که یک روزنامه تا شده یا حتی ظرف غذای یکبار مصرف به راحتی به داخل سطل زباله ریخته شود.

نکته پنجم

در صورتی که دهانه سطل زباله کوچک تر از حد معمول خود باشد ، مواردی مثل روزنامه با فشار به درون آن می افتند و در نهایت زباله ها در اطراف سطل زباله پخش شده و ریخته می شوند.

نکته ششم

نکته دیگر این که ارتفاع دهانه سطل از سطح زمین نباید از یک متر بیشتر باشد تا همه شهروندان به راحتی و بدون دردسر بتوانند از آن استفاده کنند.

نکته هفتم

از آن جایی که سطل زباله در مکان های عمومی و … کاربرد دارد بهتر است در انتخاب اندازه سطل زباله دقت کنید ، زیرا میزان استفاده از آن زیاد است و تعداد دفعات خالی شدن آن کم خواهد بود. پس بهتر است در یک مکان های عمومی از سطل های کوچک استفاده نکنید. حدود 100 تا 200 لیتر کافی است.

نکته هشتم

نکته دیگر این که این سطل ها ممکن است برای کاربردهایی مثل نشستن ، تکیه دادن و گذاشتن وسایل نیز استفاده شود. پس لازم است که به اندازه کافی مقاوم ساخته شوند.

زیبایی شهر را به ژئوپارک بسپارید

شرکت مبلمان شهری ژئوپارک، از تولید کنندگان سطل زباله پارکی است که این محصولات را در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می کند.

هدف اصلی این شرکت تولید و ساخت سطل های زباله پارکی است تا کمکی به تمیز نگه داشتن پارک ها و حفظ محیط زیست کنند.

برای اطلاعات بیشتر از محصولات، مشاهده و سفارش آنها می توانید به سایت geoparkco.com مراجعه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *