/* Always have wp_head() just before the closing * tag of your theme, or you will break many plugins, which * generally use this hook to add elements to such * as styles, scripts, and meta tags. */ یک نیمکت پارکی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟| مبلمان شهری ژئوپارک
نیمکت پارکی استاندارد

یک نیمکت پارکی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که زیبایی محیط منزل برای شما اهمیت دارد، زیبا سازی فضای شهری هم مهم است و نیاز به رسیدگی دارد. چگونه؟ با به کار بردن المان هایی مانند سطل زباله مناسب، نیمکت پارکی، وسایل بازی و … .

یکی از مهم ترین المان ها، نیمکت هایی هستند که از تجهیزات رفاهی در پارک ها  محسوب می شوند و تعدادی از آنها بسته به مساحت فضا، در پارک وجود دارد.

اهمیت حضور نیمکت به این دلیل است که پارک یک فضای عمومی و برای سرگرمی است و روزانه کودکان به همراه خانواده های خود برای پیاده روی، بازی کردن، دوچرخه سواری، نشستن و… به آنجا می‌ روند.

پس قطعاً بعد از مدتی راه رفتن و یا بازی نیاز به استراحت دارند، اینجاست که ارزش حضور نیمکت ها مشخص می شود، زیرا پس از راه رفتن و فعالیت، می توانند بر روی نیمکت پارکی استراحت کنند.

طراحی یک نیمکت باید چگونه باشد؟

همانطور که متوجه شدید، این نیمکت ها هم برای زیبایی فضا و هم رفاه مردم نقش دارند. پس علاوه بر رفع نیاز شهروندان برای استراحت باید طراحی خلاقانه ای داشته باشد تا زیبایی و تنوع را هم به همراه داشته باشد.

در واقع پارک المان های چندانی ندارند، پس باید نیمکت ها، چراغ ها و … به گونه ای باشند که زیبایی فضای سبز را دو چندان کنند و به آن رنگ و لعاب ببخشند.

بنابراین با به کار گرفتن کمی خلاقیت، همه نیاز ها رفع خواهد شد. دستگاه های مدرنی که امروزه تولید شده اند تا حد زیادی برای شکل دهی به صندلی پارکی کمک می کنند.

استاندارد های یک نیمکت پارکی

نیمکت پارکی در درجه اول برای استراحت است، پس باید مطابق با استاندارد های معمول طراحی شوند تا شهروندان احساس راحتی کنند.

اما چگونه می توان سه مقوله راحتی و زیبایی را در طراحی گنجاند؟ با رعایت موارد زیر:

مشخصات و استانداردها

مبلمان شهری انواع مختلفی دارد و از آنجایی که در در فضاهای باز قرار دارند، بنابراین باید در مقابل آسیب های محیطی مانند باران، برف و … مقاومت داشته باشند.

پس در درجه اول باید متریالی استفاده شود که در مقابل پوسیدگی ناشی از باران های اسیدی، رطوبت و تغییرات دمایی و … مقاومت کند، مانند نیمکت فلزی، چوبی و بتنی.

به عنوان مثال اگر محل نصب نیمکت در یک پارک جنگلی است، نیکمت چوبی به زیبایی فضا کمک می کند، آن هم دلیل همخوانی چوب درختان با چوب نیمکت است.

در مقابل برای فضاهای فرهنگی و هنری، نوع بتنی مناسب تر است. زیرا هم مقاومت و هم تنوع بالایی دارند.

طراحی و چیدمان 

بعد از انتخاب متریال متناسب با فضا، طراحی و نوع چیدمان نیمکت پارکی اهمیت دارد، یعنی باید در مکان های مناسبی نصب شوند. بهتر است از انواع تکی، دو نفره و چند نفره استفاده کنید تا نیاز همه شهروندان برطرف شود.

محل نصب 

مهم ترین مقوله، نصب کردن نیمکت های پارکی در مکان مناسب است. در واقع باید مکان پیاده روی ها، پارک ها، محوطه های تاریخی و فرهنگی شناسایی شوند تا نیمکت نصب شود.

البته باید این نکته هم مد نظر باشد تا نیمکت ها خیلی به هم نزدیک نباشند و با توجه به مقیاس، نوع کاربری و … تعیین شود. بهتر است در طراحی و چیدمان نیمکت، دورهمی های دوستانه را هم در نظر بگیرید.

علاوه بر آن بهتر است به هنگام نصب آن ها به فرم محیط هم توجه کنید. برای مثال نیمکت هایی با حال قوسی برای زیر آلاچیق ها مناسب ترند، زیرا در کنار زیبایی فضا را صمیمانه تر می کند.

ژئوپارک؛ یک شرکت معتبر برای خرید نیمکت پارکی استاندارد

به عنوان نکته پایانی باید بدانید که یک نیمکت پارکی مناسب نباید مخل آسایش شهروندان شود. چگونه؟ برای مثال با نصب در محل رفت و آمد یا در نزدیکی سرویس های بهداشتی، سطل زباله و … .

بعد از آن متریال و طراحی اهمیت دارد که با مراجعه به یک شرکت معتبر، مشکل حل می شود. بنابراین نباید با عجله اقدام کنید، زیرا ممکن است نه تنها به زیباسازی محیط کمک نکنید بلکه آن را به هم بریزید.

از طرفی ممکن است آسایش خود و دیگران را نیز مختل کنید. پس حتماً مشورت کنید. شرکت مبلمان شهری ژئوپارک، انواع نیمکت های پارکی را ارائه می دهد که زیبایی و راحتی را همزمان در خود دارند.

بهتر است برای اطلاعات بیشتر از محصولات، مشاهده و سفارش آنها به سایت geoparkco.com مراجعه کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *