نیمکت پارکی

نیمکت پارکی

از مهمترین اجزا و تجهیزات مبلمان شهری برای استراحت در پارک ها و فضاهای سبز، نیمکت های پارکی هستند. شرکت مبلمان شهری ژئوپارک یکی از تولید کنندگان موفق نیمکت های پارکی بوده و در انواع و مدل های مختلف، نیمکت پارکی تولید می کند. برای ساخت و طراحی نیمکت های پارکی باید به عوامل زیادی همچون سازگاری نیمکت با محیط زیست، ارتفاع نیمکت و پشتی آن، شیب نشیمنگاه، عمق و پهنای کفی و بسیاری از موارد دیگر توجه کرد. شرکت مبلمان شهری ژئوپارک در طراحی و ساخت نیمکت های پارکی تمام استانداردهای لازم را رعایت کرده و بهترین نوع نیمکت پارکی را به بازار عرضه می کند.

نیمکت پارکی تنوع زیادی داشته و در انواع چوبی، فلزی ( چدنی، سی ان سی، فلزی معمولی) تولید می شود. نیمکت های پارکی که از جنس چدن هستند دوام  و استحام بسیار زیادی دارند و در برابر برف و باران مقاوم هستند. نیمکت های پارکی چدنی انتخاب بسیار مناسبی برای پارک ها بوده و در بیشتر پارک ها و فضاهای سبز از این نوع نیمکت استفاده می شود. نیمکت های پارکی که از فلز ساخته می شوند، قیمت کمتری دارند و ساختار آنها ساده تر است. این نیمکت بر پایه لوله و ورق تولید می شود و مدت زمان کمتری برای ساخت آن لازم است. نیمکت پارکی چوبی یکی از زیباترین و شیک ترین نوع نیمکت پارکی است و زیبایی و جلوه خاصی به پارک ها می دهد. قیمت این نیمکت پارکی با توجه به جنس چوبی که در آن به کار رفته و سایز نیمکت محاسبه می شود. نیمکت های پارکی اصولاً از جنس فلز هستند و ساختاری چدنی و پروفیلی دارند و برای رنگ کردن این نیمکت ها، از رنگ کوره ایی الکترواستاتیک استفاده می شود. این نیمکت های پارکی دوام زیادی داشته و در برابر رطوبت، نم، نور خورشید و سایر عوامل تاثیر گذار مقاوم هستند. برای پشتی نیمکت پارکی عموماً از فلز، چوب یا چوب پلاست استفاده می شود.

از آنجایی که نیمکت ها محل استراحت شهروندان در پارک هستند و در مکان هایی که رفت و آمد بیشتری دارند، نصب می شوند باید به گونه ایی طراحی شوند که راحت باشند و شهروندان بتوانند به مدت طولانی روی نیمکت استراحت کنند. برای انتخاب نیمکت پارکی باید به نکات خاصی توجه کرد. نیمکت پارکی در درجه اول باید راحت و ایمن باشند و با محیط اطراف هماهنگی داشته باشند. نیمکت های پارکی باید به گونه ایی طراحی شوند که شیب نداشته باشند تا افراد بتوانند به راحتی روی آن استراحت کنند. برای ساخت و طراحی نیمکت های پارکی استانداردها و قواعدی وجود دارد که این استانداردها جهانی بوده و برای راحتی شهروندان در نظر گرفته شده است. یکی از مهمترین مسائل، چیدمان نیمکت های پارکی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. نیمکت های پارکی باید با فاصله های مناسب از یکدیگر نصب شوند و نباید خیلی دور یا خیلی نزدیک به هم باشند. نیمکت های پارکی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند و برای انتخاب نوع نیمکت باید مکان نصب آن را مورد توجه قرار داد.

Recent Entries